THE CURE - Songs Of A Lost World
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Pokud se alespoň občas motáte kolem komiksů, filmů a věcí s nimi spřízněných, jistě pro vás jméno Štěpána Kopřivy není žádnou neznámou. Ty, co od něj četli „Zabíjení“, tedy první nekomixovou knihu nakladatelství Crew s psychopatickým masovým vrahem v hlavní kladné roli, pak nemůže zaskočit ani novinka „Asfalt“. Vysloužilci z Kuffenbachova komanda jsou hozeni do pekla, ovšem žádná idylka s ječící Dorotou Máchalovou je tam nečeká. Janek s hodností vraníka/vlka/bez ocasu by hořce zaplakal, kam se jeho začouzená jeskynní domovina za těch pár desítek let dohrabala. Továrny, koncentráky, industrializace do každé rodiny. Lidé si odpykávají svoje hříchy pěkně materiálně, většina jde s kůží rovnou na buben, ale i tahle vize moderního inferna má své přeběhlíky, patolízaly, zrádce, kulomety, raketomety, granátomety, světlomety, mety, krev, více krve, překrveno. A smrt. Zatímco lidská žoužel regeneruje, starého bracha démona s ustřelenou palicí už jen tak k neživotu neproberete. Naštěstí pro Kuffenbacha a spol., kteří tak mají na šestiset stránkách možnost vykydlit, co se dá. A že na to jdou pěkně poctivě, z gruntu a s říznou hláškou na rtu, kniha jede stoprocentní akcí o zlom čertí roh. Kopřiva se navíc nedrží jen jednoho hrdiny, každou chvíli mění úhel pohledu, a tak akce vlastně ani nemůže skončit dříve, než na poslední stránce. Ke čtení tedy rozhodně doporučím, ale nebude to pro každého, na to je potřeba upozornit. Jestli si andílky, démony a jejich hrátky představujete tradičnějším způsobem a Bůh pro vás není jen módní štvanec, ruce pryč. Nebo do knihkupectví se svěcenou vodou a kropit a kropit. Tatatatatata...
Štěpán Kopřiva v tejto knihe preukázal schopnosť vhodne zasadiť obrovské množstvo literárnych odkazov a pritom nerozriediť jadro svojho príbehu. Aj keď mám voči nej určité výhrady, musím uznať, že som sa pri jej čítaní kráľovsky bavil. Thumbs up ;)
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Bilanční a v rámci možností i moderní album zároveň. Typičtí BODY COUNT místy výrazně oživení působením hostů. Album sotva překvapí něčím neotřelým, ale dá se mu odolávat jen do prvního výkřiku "madafaká". Pak už je to zase všechno zpátky v 90's.
Faust a spol. tentokrát více přitlačili na pilu a natočili o poznání méně přátelskou desku. Více black metalu a méně zjemňujících prvků. I tak je materiál pěkně diversifikovaný, jen je méně přístupný a chybí mu ona zpěvnost, vzletnost a naléhavost.
Čistý death/doom. Špinavý, jeskynním marastem až po krk nasáklý. Ale také spíše jednoduchý, držící se jako klíště žánrových standardů bez nejmenší ochoty alespoň základně experimentovat. Co mu však nechybí, je tolik potřebná neotesanost a hrubozrnnost.
Nejvíce přístupná deska GAEREA. Portugalci sice stále preferují rychlá tempa, ale materiál zároveň různě zahlazují, kudrnatí a zjemňují. A vesele do něj integrují jeden post-metalový prvek za druhým. Black metal pro masy, nicméně velmi pěkně složený.
(Raw) blackmetalový projekt z pokojíčku se vším všudy. Tentokrát za materiálem stojí osoba pohlaví něžného. Slyším za tím trochu SATANIC WARMASTER, SARGEIST, ORDER OF NOSFERAT a nebo také WINTER LANTERN. Jednoduchá, leč dobře poslouchatelná deska.
Debutové album hardcore kapely, která je složena ze členů ve svém žánru vyhlášených švédských skupin OUTLAST a VICTIMS. Dvacet minut nekompromisního nátěru brousícího až do oblasti crustu.